Casa Bianca

blog

Standard Post with Image

Pamukkale Travertenlerİ

Denizli deyince hepimizin aklına ilk olarak Pamukkale gelmesi ve dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alması tesadüf değil. Pamuk gibi bembeyaz olan ve şifalı sularıyla pek çok hastalığa derman olan Pamukkale Travertenleri, ülkemizin en çok merak edilen ve turist akınına uğrayan yerlerinden biri.

Standard Post with Image

Denİzlİ Seyİr Tepesİ

Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olma özelliğine sahip Seyir Tepesi Şehir Ormanı, 405 bin metrekarelik alanda kurulan, 1550 projenin en büyüğü olarak dikkat çekiyor. 27 metrelik dev horoz heykeli en çok rağbet gören noktalardan biri olurken, Denizli manzarasını farklı bir şekilde izleme imkanı sunan seyir salıncağı vatandaşlardan tam not aldı. Macera parkuru, dağ kızağı, 5 kuleli zipline ve kay kay parkuru ise macera severlerin ilgisini çekiyor.

Standard Post with Image

Antİk Tİyatro (Hierapolis)

Akdeniz Havzası içinde en önemli ve özgün Roma Tiyatrosu olan 1800 yıllık Hierapolis Anfi Tiyatrosu. Yapımı 150 yıl süren, Anfi Tiyatro Hem kültürel hem doğal miras olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve dünyada eşi benzeri olmayan 2500 yıllık Pamukkale Hierapolis Antik Kenti’ nde bulunuyor. Gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları neticesinde, Antalya Perge Tiyatrosunun dışında hiçbir antik tiyatroda olmayan mitolojik kabartmaları, görkemli sahne binası, oturma basamakları ile Hierapolis Anfi Tiyatrosu, şu anda Akdeniz havzası içinde Roma Dönemi Anadolu Tiyatroları arasında en önemli ve özgün bir yere sahiptir. Antik kentte birçok tarihi eser bulunmaktadır.

Standard Post with Image

Kleopatra Antİk Havuz

Şifalı suları ile Pamukkale'nin sağlık merkezi olan Antik Havuz, özellikle cilt, eklem ve romazizmal hastalıkların tedavisinde son derece etkilidir. Antik Havuz, 'Kleopartra'nın güzellik iksiri' olarak da pek çok efsaneye konu olmuştur.

Standard Post with Image

Denİzlİ Teleferİk

Denizli Teleferik, Türkiye'nin Denizli şehrinde bulunan teleferik hattıdır. Teleferik, 1.500 metre uzunluk ile Ege Bölgesi'nin en uzun teleferiğidir. Bağbaşı Yaylası'na ulaşım sağlamaktadır. Alt istasyon rakımı 300 metre, üst istasyonunki ise 1.400 metreye ulaşmaktadır.

Standard Post with Image

Bağbaşı Yaylası

Kent merkezinde bulunan Bağbaşı Yaylası, farklı etkinlik alternatifleriyle yayla turizminin yeni gözdesi durumundadır. Çadır, kamp alanı, bungalov otel, kıl çadırı, kafeterya ve macera parkuru bulunmaktadır.

Standard Post with Image

Bozdağ Kayak Merkezİ

Gerek yüz ölçümü, gerekse sahip olduğu özelliklerle Ege Bölgesi'nin en büyük ve en modern kayak merkezidir. 2400 metre rakımda bulunmaktadır. Denizli'nin Tavas ilçe sınırı içerisinde Bozdağ'da inşaedilen Denizli Kayak Merkezi'nde 2 adet telesiyej, 1 adet teleski, 1 adet yürüyen bant ve farklı güzergahlı 9 adet pist bulunmaktadır. Bu pistlerin toplam uzunluğu 11 kilometredir.

Standard Post with Image

ÇİVRİL IŞIKLI GÖL

Büyük Menderes Nehri'ni besleyen kaynakların üzerinde sulama amaçlı regülatör yapılarak oluşturulan 7 bin 300 hektarlık alana sahip Işıklı Gölü, zamanla görsel güzelliği nedeniyle doğaseverlerin alternatif rotası haline geldi. Yeşille mavinin buluştuğu göl, nilüfer çiçekleriyle ziyaretçilerini kendine çekmeye devam ediyor.

CasaBianca © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.